Be optimistic! Everyday , every second :)
Klikni na hrníček → http://i645.photobucket.com/albums/uu180/pixel_paradise/smilies/6.gif

October 2008

Přátelství

31. october 2008 at 15:33♥Love pictures♥

29. october 2008 at 15:03Happy pictures

29. october 2008 at 14:57
Sen nebo realita?

29. october 2008 at 12:32

Sen nebo realita?


Seděla jsem na studené kamenné zídce a přemýšlela jsem,co mám dělat.Venku je dost zima.Chtěla bych jít domů,ale nechci.Nemůžu.Nechci se tam ani podívat.Protože právě doma jsem načapala mého kluka s....,ale to je jedno s kým!V mobilu mám 15 SMSek.A všechny od mamky.Jenom samé omluvy.Otevřela jsem první zprávu.Byla dost krátká a stručná.Stálo tam:

Rozbrečela jsem se.Takže moje matka nechtěla nic mít s mým klukem?Odhodila jsem mobil do řeky a utekla jsem pryč.Neviděla jsem na cestu.Všechno jsem měla rozmazané.Všechno mi bylo jedno.Najednou jsem do někoho vrazila.Byl to policista.,,Pardon"špitla jsem a znovu jsem se dala do běhu.,,Terezo!Terezo!Počkej!".Otočila jsem se.Běžel za mnou Matěj.,,Matěji!Vypadni!Já už te nechci nikdy vidět!"křičela jsem na něj.V Matějových očích jsem uviděla zlost.,,Fajn!Je konec!Jo a s tvou máti to bylo dost dobrý.."na tváři mu přistála facka.Zděšeně jsem zírala na moji ruku.,,Co děláš ty krávo jedna?"křičel na mě a uhodil mě do hlavy.....

Probudila jsem se ve známé místnosti.Můj pokoj!,,Terko!Terezko!Jsi v pořádku?Ze spaní jsi křičela.Měla jsem o tebe strach"usmála se na mě mamka a řekla:,,Usnula jsi hned po obědě a asi za 10 minut jsi začala křičet".Najednou jsem nevěděla,jestli to byl sen,nebo se mi to stalo doopravdy.

Pak jsem si uvědomila,že je Matěj s rodiči na chatě,takže to byl opravdu jen sen!Zhluboka jsem si oddychla.Mamka mi zatím připravila jídlo.Jenomže,když jsem si sedla na židli,musela jsem hned vstát.Sedla jsem si na něčí kalhoty.Zvedla jsem je a hned jsem poznala,že jsou od Matěje.Byl to jen sen,nebo se mi to doopravdy stalo?


!Splněný sen!

28. october 2008 at 14:38


!Splněný sen!

Dusot koňských kopyt se ozýval po celém výběhu.Miluju ten zvuk a ještě víc zbožňuju,jak kolem mě proběhne 50 koní.Když jsem stála u hrazení,zastavila se u mě moje kobylka Andy.Zvědavě se na mě podívala a začala zkoumat,co mám v kapsách.Nikdy jsem na Andy nenasedla,i když bych moc chtěla.Andy jsem dostala před měsícem.Rodiče ji koupili od jednoho chlapa,který ji týral.Andy přestala mít důvěru v lidech a když jsem se na ni jednou posadila,tak se vzepjala na zadní a já spadla.Měla jsem potom zlomenou ruku.Někdy si představuju,jak sedím na Andy a ona s větrem o závod běží přes louku.Vlasy mi divoce vlají ve větru a já se cítím šťástná.Jenže tohle je jen sen.Nevím,jestli se mi někdy vyplní.Na všech koních,které vlastníme jsem už jela.S Bleskem jsem jela dokonce i na závod a vyhráli jsme 1.místo.Pak jsem s Bleskem jezdila na další závody a výsledky byly vždy 1.místa.Jenže Blesk pak zestárl,tak jsme toho závodění nechali.Ostatně 60 pohárů mi stačí.Mám je na polici.Ani jeden tam nechybí.,,Aleno!Pojď na oběd!"zavolala na mě mamka.Pohladila jsem Andy a odběhla jsem na oběd.,,Mami,co kdybych to vyzkoušela?"zeptala jsem se.,,Co myslíš?"nechápala mamka.,,No napadlo mě,že bych znova zkusila nasednout na Andy"řekla jsem.,,Tak na to zapomeň.Víš,jak to dopadlo minule.Zlomená ruka.Tohle neriskuj,Aleno!V žádném případě nesedneš na Andy.Vím,že ji máš moc ráda,ale nedovolím,aby jsi zase měla něco zlomeného,nebo nedej bože,aby se ti stalo něco horšího.A teď jez,nebo ti to vystydne".Po obědě jsem odešla do pokoje.Dívala jsem se do stropu a moje oči pomalu klouzaly po plakátech s koňmi a po fotografiích,kde jsem společně se všemi koňmi.Kromě Andy.Najednou jsem dostala nápad.Nejdřív jsem ho zahnala,ale pak začínal být ještě více napínavější.Prudce jsem se posadila.Převlékla jsem se do jezdeckého oblečení a vyběhla jsem ven.,,Andy!Andýsku!Kdepak jsi?".Za chvíli přiběhla Andy.Dala jsem jí jablko,po kterých se může utlouct.Hladila jsem Andy a mluvila jsem na ni.Říkala jsem ji,jak je krásná a že ji mám moc ráda.Andy si opřela hlavu o moje rameno.Hladila jsem ji po hlavě.Chtěla jsem si k ní najít důvěru.Asi po hodině jsem šla za kobylkou Nelly.Nasedla jsem na ni.Všimla jsem si,jak mě Andy pozoruje.V jejích očích jsem uviděla závist.Druhý den jsem šla zase za Andy a povídala jsem si s ní.

Po nějakém čase jsem na Andy zkusila nasednout.Dala jsem jednu nohu do třmenu a přehoupla jsem se přes její hřbet.Páni!Sedím na Andy.Byl to tak nádherný zážitek.Mamka zrovna ten den věšela prádlo,a když mě uviděla,tak vykřikla.,,Proboha,Aleno!".Běžela ke mě a Andy,ale Andy měla asi nějakou moc dobrou náladu a rozběhla se se mnou rozběhla s větrem o závod přes louku.Vlasy mi divoce vlály ve větru a já byla šťastná.Nikdy bych nevěřila,že se mi můj sen vyplní!


Fotky z Vídně

27. october 2008 at 13:52

Tak jsem se rozhodla,že sem dám nějaké fotky z Vídně!Snad se budou líbit;)

Brána Belvederu!Já před BelvederemBelveder
Město Vídeň

Trochu malý vodotrysk:DOperní dům!
Tak v tomhle "domku" jsou uchováni panovníciNjn i tady mají vlastní hvězdy!!Na téhle hvězdě je slavný Franz Liszt!Tak to je drsné no!Tohle je náměstí!

Tak v téhle skleněné vytrýnce je strom,ve ktreém jsou hřebíky!


Kostel(už nvm jak se jmenuje)


Tak tohle je uvnitř kostela.Právě tam měli svátek,takže tam lidi zapalovali svíčky!:)

Zase v kostele!
Trapná fotka!Ale jsem to já u koní!


Vídeňská Raiffeisen Bank


Koně!Nááádhernáá fotka!Socha Josefa II


Několik fíglů,jak přežít nemoce!

27. october 2008 at 11:43


1. Pomocník z domácnosti: Olivový olej
Jak pomáhá: Zvláčňuje popraskané ruce a rty

Předtím, než vyjdete do zimy, potřete si ruce a rty olivovým olejem. Funguje také obyčejné máslo či margarín, ale na rozdíl od olivového oleje se tak dobře nevsáknou.

2. Pomocník z domácnosti: Váleček
Jak pomáhá: Zahřeje nohy

Jeden z nejjednodušších způsobů, jak se zbavit studených nohou je masáž válečkem. Jezděte jím po chodidlech po dobu 3 minut. Váleček má ještě jeden blahodárný vliv. Pomůže vám natáhnout šlachy, takže se vám bude snáze chodit po vánočních nákupech.

3. Pomocník z domácnosti: Kuřecí polévka
Jak pomáhá: Zmírňuje příznaky nachlazení

Při nachlazení pijte nejen dostatek tekutin, ale dopřejte si i dva talíře kuřecí polévky denně. Většinu infekcí dýchacího ústrojí způsobuje produkce bílých krvinek, kterým se říká neurophily, ty zvyšují produkci hlenu. Kuřecí polévka zabraňuje tvorbě neurophilů.

4. Pomocník z domácnosti: Láhev horké vody
Jak pomáhá: Posiluje imunitu

Kdykoliv cítíte, že na vás »něco leze«, přiložte láhev s horkou vodou k vašemu hrudníku. Přesně pod hrudní kostí se nachází brzlík, který vytváří T-lymfocyty, buňky, jež jsou základem obranných funkcí organismu. Teplem jejich činnost posílíte.

5. Pomocník z domácnosti: Láhev whisky
Jak pomáhá: Likviduje bolest v krku

Někteří odborníci doporučují kloktat whisky s vodou. To by bylo ale zbytečné plýtvání. Úplně nejlepší je whisku vypít. Připravte si ozdravný nápoj. Vymačkejte půlku citronu, přidejte trochu horké vody, lžíci whisky a lžičku medu. Pokud nepijete alkohol, kloktejte slanou vodu.

6. Pomocník z domácnosti: Žvýkačka bez cukru
Jak pomáhá: Udržuje v kondici uši

Zánět uší patří k nepříjemným bolestem. Bohužel patří k častým nemocem zimního období. Při chřipce se smrkáním dostává hlen i do ušní trubice. Podle vědců se ale riziko, že onemocníte zánětem ucha snižuje o polovinu, žvýkáte-li pětkrát denně. Akt žvýkání totiž posouvá hlen z ucha. Sladidlo xylitol, které se dává do žvýkaček bez cukru navíc napadá bakterie, které problém způsobují.

7. Pomocník z domácnosti: Polštář navíc
Jak pomáhá: Ničí kašel

Pokud trpíte kašlem, určitě vám neuniklo, že váš stav se v noci zhoršuje. Je to proto, že se řasinky, kterým se říká cilia a které se vyskytují kolem plic a průdušek, narovnají a nemohou posouvat vrstvu hlenu. Hlen se pak hromadí, což způsobuje kašel. Když si hlavu podepřete polštářem navíc, chloupky zůstanou v původním stavu. Pokud netrpíte hlenovým kašlem, ale spíše suchým a šimravým kašlem, zkuste si dát prst do ucha a lehce jím zatřást.

8. Pomocník z domácnosti: Žárovka
Jak pomáhá: Zlepšuje náladu

V zimě se častěji cítíme pod psa. Nedostatek sluníčka snižuje hladinu hormonu štěstí serotoninu. Minutové cvičení s žárovkou vám jej pomůže doplnit. Sedněte si do místnosti, ve které můžete zhasnout. Vezměte posuvnou lampu s 60wattovou žárovkou. Posaďte se metr od lampy, ujistěte se, že ji můžete zhasnout z místa, na němž sedíte. Rozsviťte lampu a dívejte se do ní jednu minutu. Pak ji zhasněte, zavřete oči a soustřeďte se na záblesk světla, které máte před sebou, dokud nezmizí.


■ Vlhké ponožky proti rýmě
První pomoc na ucpaný nos? Zkuste své nohy nejprve ponořit do horké vody, potom namočte pár ponožek do studené vody, vyždímejte je a dejte si je na nohy. Přes ně si oblečte ještě pár čistých a suchých ponožek a šup do postele. Vlhké ponožky zlepší krevní oběh, což pomůže i vašemu ucpanému nosu.

■ Aspirin proti lupům
Rozpusťte 3 aspiriny ve vašem šamponu. Lupů se tak zázračně zbavíte, aniž byste si museli kupovat speciální drahé kúry.

■ Vyfoukejte ušní maz
Uši si na chvilku vyfénujte. Stačí pár sekund a maz se rozpustí.

■ Bramborou proti ječnému zrnu
Bramboru dejte do mikrovlnky, rozpulte ji a zabalte do hadříku. Když vychladne tak, že je možné ji vzít do ruky, přidržte ji u oka na 10 minut.

■ Jahody proti flekům na zubech
Třete zuby jahodou. Přírodní kyseliny pomáhají vyčistit skvrny na zubech.

■ Smích vyléčí střeva
Dobrá nálada léčí. Dokonce i vaše střeva. Smích z plna hrdla jim zajistí dokonalou masáž.

■ Čokoláda na krk
Pokud vás škrábe v krku, zkuste čokoládu. Theobromine, který obsahuje kakao, totiž potlačuje nervové senzory a tím mírní bolest v krku.

■ Zrníčka proti zápachu z úst
Nepříjemného zápachu z úst se zbavíte žvýkáním kávových zrnek.

■ Čaj pro voňavé nohy
Louhujte dva sáčky čaje v půl litru vody po dobu 15 minut. Výluh zřeďte dvěma litry vody a ponořte do něj nohy na 30 minut.

■ Na třísky mýdlem
Směs mýdla a hnědého cukru umístěte na náplast. Přiložte na třísku. Do rána je pryč.

■ Bramborou proti únavě
Nakrájejte umytou a oloupanou bramboru a na noc ji ponořte do sklenice studené vody. Vodu z brambory ráno vypijte.

■ Kečup pro blondýnky
Pokud vaše vlasy kvůli chloru v bazénu zezelenaly, potřete je kečupem a na 30 minut zabalte do fólie. Poté je opláchněte. Červené barvivo z kečupu zelenou zneutralizuje.

■ Koupel proti bolehlavu
Ponořte si nohy do horké vody. Krev vám bude proudit do nohou a tlak, který je v hlavě, zmizí. Při úporné bolesti přidejte do vody rozemletá hořčičná semínka.

■ Korek proti krvácení z nosu
Sedněte si nad umyvadlo a dejte si špunt mezi zuby. Nebo na zadní stranu krku přiložte svazek studených klíčů. Náhlý chlad způsobí, že se stáhnou krevní cévy ve vašem nose.

■ Banány na bradavice
Jednou denně po koupeli přikládejte na bradavice vnitřek z banánové slupky. Po týdnu bude bradavice měkčí a zmizí bolest, po dvou týdnech se viditelně scvrkne. Po léčbě, která by měla trvat maximálně 6 týdnů, úplně zmizí.

■ Máslo proti škytavce
Snězte lžičku burákového másla.

■ Na bolest hlavy s tužkou
Většinu bolestí hlavy způsobuje napětí svalů. Až bolest udeří, dejte si tužku mezi zuby. Nekousejte! Odpočinou si obličejové svaly a bolesti se zbavíte. Pro ještě větší úlevu otočte hlavou čtyřikrát na každou stranu. Pomůže také, když vypijete šálek silné kávy.

■ Čajový sáček na afty
Dejte si do pusy navlhčený sáček s čajem. Vydržte pět minut. Pokud máte opar, přiložte jej na opar.

■ Med na ranky
Malé ranky a škrábnutí se lépe zahojí, když je pokapete trochou medu. Med je antiseptikum, které pomůže vaše zranění očistit. Med působí protizánětově a ranka se bude rychleji hojit.

■ Soda na plísně
Přidejte do trochy vody lžíci jedlé sody a namažte si tím prsty u nohou. Opláchněte je, usušte je a poprašte kukuřičnou moukou.

■ Zubní pasta na štípance
Štípanec potřete co nejrychleji zubní pastou. Nebude vás svědit a nenateče.Zpátky v Ostravě

27. october 2008 at 11:41


Ahojki!Tak jsem zpátky doma z Vídně.Bylo tam nádherně a počasí bylo super.Bylo trochu chladno,ale svítilo slunko!No přidám sem pak nějaké fotky.Tak zatím páčko Lucik526


Výtvory z jídla

26. october 2008 at 12:00Vídeň

25. october 2008 at 18:05


Ahojky!takže zítra jedu do Vídně,tím pádem tu nebudu.Musím vstávat kolem 3:30 hodin a vrátím se kolem desáté večer.Určitě tu dám nějaké fotky.Papa Lucik526